O mně

Jmenuji se Jaroslav Polánský a rád se stanu Vaším osobním trenérem. V různých posilovnách se pohybuji od svých 17 let, tj. od února 2000. Životní styl fitness mne velmi rychle zcela pohltil, zejména poté, co se postava začala měnit a na činky jsem si začal nakládat stále těžší závaží. Díky tomu jsem se začal zajímat o fitness a kulturistiku hlouběji. Zařídil jsem si předplatné jednoho populárního fitness magazínu a od té doby začaly být moje tréninky systematičtější a zároveň jsem pronikl do tajů zdravého stravování.

Dalším skvělým zdrojem informací se stal internet. Protože jsem již měl zkušenosti s posilovacím tréninkem a měl jsem dost načteno, snadněji jsem rozlišoval mezi tím obrovským množstvím informací, které vám nabídne vyhledávač, když mu zadáte slova jako fitness, posilování, kulturistika atd. Chápu, že netrénovaný člověk, který hledá ty správné informace pro sebe, v tom může mít pěkný zmatek. A proto je třeba, aby měl kontakt na někoho, kdo by mu pomohl rozpoznat relevantní informace od zažitých mýtů, jichž je nepřeberné množství a na něž při brouzdání internetem stoprocentně narazí, tedy aby měl kontakt na nějakého fitness instruktora s patřičným vzděláním v oboru.

Vím, že se člověk musí celý život učit. Já se v oblasti fitness neustále vzdělávám a rád se dozvídám novinky v různých přístupech, ať se jedná o trénink nebo o výživu. Díky znalosti angličtiny jsem narazil na novou „studnici vědění“ – webové stránky anglicky píšících autorů. I zde platí, že i tyto zdroje jsou jak velmi kvalitní, tak jsou i poměrně zmatečné. V roce 2006 jsem založil na internetu diskuzní fórum o silových sportech www.ironfactor.cz , které slouží ke sdílení znalostí a zkušeností více než 2000 registrovaných uživatelů a jejichž počet neustále roste.

V roce 2010 jsem se rozhodl, že si udělám trenérský kurz. Vyhovoval mi kombinovaný způsob studia, a proto jsem si zvolil školu fitnet.cz, kterou vedl PaeDr. Vladimír Kolouch, Ph.D., autor několika knih o posilování, dlouholetý trenér a rozhodčí kulturistiky, jenž zemřel v roce 2013. Své znalosti stále rozšiřuji samostudiem hodnotné literatury, zejména anglicky psané a samozřejmě praxí.

V roce 2012 jsem si udělal kurz výživového poradce a působil jsem na jedné pobočce Světa zdraví jako nutriční specialista. Díky pravidelnému systému školení, vedenému významnými osobnostmi dietologie a nutričního poradenství, jsem své znalosti o fungování lidského těla a chemie potravin nadále rozšířil a uvedl do praxe. V roce 2016 jsem fórum www.ironfactor.cz po 10 letech prodal, ale zůstávám jedním z administrátorů.

Rád také píšu různé články a překládám texty zahraničních autorů pro různé webové magazíny. Můžete se setkat s mými autorskými texty nebo překlady na těchto webech:

www.nutrisport-magazin.cz

www.elitefitness.cz

www.osvalech.cz

www.body-test.cz

Velmi rád se s Vámi podělím o své zkušenosti a znalosti a pomohu Vám dosáhnout Vašich cílů, ať už se týkají snížení hmotnosti, zlepšení zdravotního stavu, zvýšení tělesné hmotnosti, vytvarování postavy, nebo zlepšení sportovní výkonnosti. Těším se na Vás a věřím, že to společně dokážeme!